Met mijn zoontje in de fietskar fiets ik dwars over de Utrechtse Heuvelrug, op weg naar het Gelderse Eerbeek, midden in de bossen van de Veluwe. Mijn bestemming? Landal Coldenhove, een vakantiepark dat een ideaal vertrekpunt is voor wandelingen en fietstochten door het bos en over de heidevelden. Wat dit vakantiepark zo fijn maakt is de ruimtelijke opzet en de dichtbeboste omgeving – je bent hier écht midden in de natuur. Helemaal aan het einde van het park staan vijf safaritenten. En laat ik nu uitgenodigd zijn door Landal en Thule voor de seizoensopening: ik ben de allereerste die dit seizoen mag overnachten in een safaritent bij Landal Coldenhove op de Veluwe!
Inhoud
Bikepacken in de lente: fietsend naar de Veluwe
Zodra de uitnodiging in mijn mailbox valt, twijfel ik geen seconde. De lente hangt in de lucht, de temperaturen stijgen en ik heb zin om weer te gaan bikepacken en kamperen. Toegegeven, het is ’s nachts nog best fris – het zou wel eens kunnen gaan vriezen. Maar als ik mag overnachten in een safaritent bij Landal Coldenhove, durf ik het wel aan. Kamperen midden in een prachtig bosrijk gebied, dus ontspanning en avontuur zijn gegarandeerd. Maar dan wel met een vleugje luxe, met lekker warme bedden, een zwembad en een heerlijk kampvuur. I’m in!
Ik hang de fietskar achter mijn gravelfiets en ga op pad. In Driebergen-Rijsenburg pik ik het Let de Stigerpad op, een heerlijk fietspad dat over de Utrechtse Heuvelrug slingert. Ik trap dwars door de Doornse Bossen en volg hierna een fietspad langs de Grebbelinie, op de grens van Gelderland en Utrecht. Het is zalig lenteweer en ik strijk neer op het terras van Bezoekerscentrum Grebbelinie voor een welverdiende lunch.
Op de Eder Heide vindt mijn zoontje het welletjes. Terwijl ik de gravelpaden trotseer – toch best een workout met een fietskar achter je – dommelt hij tevreden in slaap. Van de Hoge Veluwe en de Veluwezoom krijgt hij niets mee; hij slaapt nog steeds als ik het park op fiets.


Slapen in een safaritent bij Landal Coldenhove
In de schaduw van de loof- en dennenbomen zet ik mijn fiets tegen een van de safaritent bij Landal Coldenhove aan. Ik heb al vaker in een glampingtent geslapen, maar dit is echt next level. De safaritent op de Veluwe is ruim, met drie aparte slaapkamers: een tweepersoonsbed, twee losse bedden en een stapelbed. Ik werp een blik op de compacte open keuken, waar ik zelf lekker kan koken, en in de zithoek staat een gezellige pelletkachel. Buiten wacht een overdekt terras én een vuurplaats om ’s avonds een kampvuur te maken.
Eén minpuntje: ik heb mijn nanopresso niet meegenomen, hoewel die standaard op mijn paklijst staat. Als ik de Senseo zie staan, heb ik hier toch wel spijt van. Maar goed, je kunt niet alles hebben.
Neem een kijkje bij de glampingtenten op de Veluwe!


Op avontuur met de boswachter
De locatie van het park is adembenemend, zeker als de eerste zonnestralen ’s ochtends door het bladerdak breken. Landal Coldenhove ligt midden in het bos. Ondanks dat het park behoorlijk groot is, merk je hier weinig van door de ruimtelijke opzet. De huisjes liggen verspreid door het bos. ’s Ochtends wandel ik in alle stilte naar de parkwinkel voor verse broodjes en croissants. Alleen de vogels zorgen voor een vrolijk achtergrondkoor en mijn zoontje begint te protesteren als het naar zijn idee allemaal te lang duurt.
Vandaag heb ik geluk: ik mag op pad met een boswachter van Natuurmonumenten. Zij zijn regelmatig op het park te vinden, en staan vaak met een keet bij de receptie waar kinderen meer kunnen leren over de natuur en wilde dieren. Ook zijn er regelmatig excursies onder begeleiding van een boswachter, en daar mag ik vandaag ook aan deelnemen.


Van Thule mag ik de Urban Glide 3 uitproberen – een all-terrain kinderwagen die moeiteloos de bospaden trotseert. Ik verken vandaag maar een klein stukje van de Veluwe, maar maak uiteindelijk toch flink wat meters. En dan is het wel zo handig om toch een wandelwagen te hebben. De boswachter vertelt enthousiast over de wilde zwijnen, edelherten en zelfs wolven die hier leven. Hij wijst op een specht hoog in de boom en hij laat schorskevers zien die zich tegoed doen aan de bast van een boom. Op een kleine zandverstuiving mogen de kinderen met hulp van een kijkkaart met voorbeelden zelf op zoek naar sporen. Mijn zoontje – inmiddels uit de kar geklommen – zoekt fanatiek naar dennenappels en takken. Ik probeer hem uit de buurt van de net ontdekte hertensporen te houden.

Een kindvriendelijk vakantiepark
’s Middags is mijn zoontje niet weg te slaan bij de speeltuin. Hij heeft het klimmen net goed onder de knie gekregen en leeft zich helemaal uit op de houten speeltoestellen. Op het park kan hij zijn geluk niet op. Er liggen meerdere speeltuintjes verspreid tussen de bomen, er is een kleine waterspeeltuin, en de grote speeltuin bij de receptie is favoriet. Alleen met de belofte van een plons in het zwembad krijg ik hem mee. Daar geniet hij volop van de stroomversnelling en het nieuwe spraypark. Waterpret gegarandeerd!
Hoewel ik de kinderanimatie heb overgeslagen, en mijn zoontje nog iets te jong was voor de binnenspeeltuin – vanaf 8 jaar oud kun je hier een klimmuur trotseren – is er voor kinderen dus genoeg te doen en te beleven.
Fietstocht naar de Posbank: hooglanders en heidevelden
De volgende ochtend koppel ik de fietskar weer achter mijn gravelfiets. Vanuit Landal Coldenhove maak je als natuurliefhebber prachtige fietstochten door de Veluwse bossen. Binnen een paar kilometer zit ik al in Nationaal Park Veluwezoom. En ik heb geluk: nog maar net over het veerooster, spot ik al de eerste Schotse Hooglanders die loom over de heide slenteren. Iets verderop loopt een moeder met twee kalfjes. Magisch!
Bij de receptie heb ik een flyer gekregen van de 22 kilometer lange Posbank-route, maar ik besluit mijn eigen route te volgen. Een prachtige ronde over uitgestrekte heidevelden en langs zandverstuivingen, om uiteindelijk bij de Posbank uit te komen. Door de hoogteverschillen is het voor mij flink aanpoten, maar mijn zoontje dut weer lekker weg in de fietskar. Hij krijgt helemaal niets mee van het mooie uitzicht vanaf de Posbank, maar ik neem het voor twee in me op. Iedere keer als ik hier ben, snap ik weer waarom dit een van de mooiste plekken van Nederland wordt genoemd. Ik kijk uit over het landschap, het is vandaag goed weer en ik kan kilometers ver weg kijken. Over een paar maanden in augustus kleurt de heidevlakte hier prachtig paars.


Wild spotten
Ook op de terugweg naar het park spot ik weer verschillende Schotse Hooglanders. Ik moet zelfs even vol in de remmen voor een imposant exemplaar dat zonder haast de weg oversteekt. Deze grazers houden de heide open door jong groen weg te eten en tegen boompjes aan te schuren. Ze zijn dus niet alleen indrukwekkend om te zien, maar ook hartstikke nuttig.
Wilde zwijnen leven hier ook volop – ik ben ze hier eerder tegengekomen – maar dit weekend laat het grotere wild zich niet zien. Zelfs vanaf het wildobservatiepunt op het park blijft het stil. Misschien ben ik gewoon te laat. Sta je vroeg op en bezoek je dan Nationaal Park De Hoge Veluwe of de Veluwezoom, dan heb je écht kans op het spotten van edelherten, reeën en wilde zwijnen.



Tip! Ga je naar Nationaal Park De Hoge Veluwe? Stap dan zeker op een van de gratis witte fietsen en ga op pad naar het Kröller-Müller Museum. Geniet van moderne kunst en dwaal door de beeldentuin in het hart van het park.
Waarom glamping op Landal Coldenhove een aanrader is
Wat is dit een heerlijke plek om te verblijven. De safaritent bij Landal Coldenhove ligt aan de rand van het park, tussen de dennenbomen en nét buiten het reguliere kampeerterrein. Hier hoor je niets anders dan het kwetteren van de vogels. ’s Nachts is het muisstil.
Vanuit je tent wandel je zó het bos in. Of je stapt op de fiets, en je bent binnen enkele minuten op de Veluwezoom, De Hoge Veluwe of bij de Posbank. En na al dat buitenzijn is het heerlijk om terug te komen bij de luxe van het park. De perfecte mix van natuur en comfort!
⮕ Bekijk hier de actuele prijzen en beschikbaarheid van de glampingtenten
Goed om te weten: ik verbleef op het park op uitnodiging van Landal en Thule. Dit artikel bevat affiliate links. Wanneer je een product koopt of boeking maakt via een van deze links, ontvangt Avontuur op Reis een kleine commissie zónder extra kosten voor jou.




Geef een reactie