Het is alweer even geleden dat ik op wintersport ben geweest. Begin 2020 ging ik nog skiën in Noord-Italië, nét voordat corona zijn intrede deed, maar in 2021 waren alle skigebieden gesloten. Voor komende winter ziet het er gelukkig naar uit dat we weer op wintersport kunnen. Eindelijk! Benieuwd naar mijn wintersportplannen voor 2022?
Skiën in Livigno
Begin januari ga ik meteen op pad. De wintersport in het Italiaanse Livigno 2 jaar geleden was zo goed bevallen dat we hier weer naartoe willen gaan. Het hotel is geboekt en de ski’s zijn ook al gehuurd. Er zullen vast nog extra maatregelen en misschien wat beperkingen zijn, maar ik kijk er nu al naar uit om weer op de ski’s te staan!
Waarom weer terug naar Livigno? Het dorp Livigno zelf ligt op ruim 1800 meter en dit maakt dat het een sneeuwzeker gebied is. Want de pistes liggen dus nog een stuk hoger. Combineer dit met geweldige landschappen en Italiaans eten en dan weet je waarom ik hier weer terug wil.
Als je mijn vorige wintersportblogs hebt gelezen, dan weet je ook dat ik al jaren op pad ga met Protest kleding. Al sinds mijn eerste wintersport een jaar of 10 geleden. Protest heeft goede wintersportkleding die jaren meegaat en er ook eens leuk uitziet. Ik heb mijn wintersportkleding dus al van zolder gehaald. Toch heb ik nog een nieuwe wintersportjas besteld. Ditmaal een iets meer casual model, zodat ik hem ook buiten de piste goed kan dragen. En wat warme truien en sweaters. Want ik heb nog veel meer winterse plannen!

Expeditie in Zweeds-Lapland
Een paar weken na mijn wintersportreis ga ik namelijk terug nar de sneeuw, ditmaal naar Zweeds Lapland. Ik ga op expeditie vanuit Kirunavaarra en dat is nog veel avontuurlijker dan het klinkt! Dagelijks leg ik zo’n 20 kilometer af door bevroren landschappen, op toerlanglaufski’s en met achter me een slee met al mijn kampeerspullen. Aan het einde van de dag zet ik een tent op in de sneeuw en ga ik speuren naar het Noorderlicht. In het plaatsje Jukkasjärvi bezoek ik het IJshotel en hierna ga ik op huskysafari met een eigen slee met 4 huskies. Dit doe ik natuurlijk niet alleen, ik ga op pad met Arctic Adventure, met een ervaren gids en een aantal andere deelnemers.
Het plan is om hierna met de trein weer richting Nederland te reizen. Kun je het voorstellen? Met de trein door een prachtig winters landschap.
Warme kleding
Goede kleding is een must. Niet alleen op wintersport, maar zeker ook op expeditie. Tijdens het skiën gaat mijn ski jas voor dames mee. Die beschermt tegen kou, wind en sneeuw, maar is wel ademend. Deze is alleen te warm tijdens het langlaufen, dus hier kies ik voor een hardshell jas met hieronder thermokleding en truien. En veel lekker warme skisokken. Laagjes, laagjes, laagjes. Dat geldt overal als het koud is.
Een goede dames skibroek is natuurlijk ook een must. Bekijk ook alle Protest winterjassen voor heren en skibroeken heren.
Kortingscode Protest FW20/21 collectie
En dan de beloofde korting. In samenwerking met Protest mag ik 10% korting geven op zowel de huidige als de oudere collecties. Zoek je nieuwe outfit uit op de site van Protest en gebruik de kortingscode avontuuropreis10 vóór 31 maart 2022.
Ga jij op wintersport dit seizoen?
Disclaimer: dit artikel is tot stand gekomen in samenwerking met Protest
Wat een toffe plannen zeg! Leuk dat je weer op wintersport gaat en Lapland lijkt me echt de max. Ik ben al jaren niet meer op wintersport geweest, maar kan nog wel skiën. Het is net als fietsen…dat verleer je niet. Voor mij voorlopig nog geen wintersportplannen, maar ik zou wel weer graag een keer op wintersport willen gaan.
Jee, leuke plannen Aniek! Ik ben vooral heel erg benieuwd naar je avonturen in Zweden!
Je reis door Zweeds Lapland klinkt heel gaaf en avontuurlijk.. en echt helemaal niks voor mij, maar ik ga je zeker volgen, want hoe bijzonder!! Dan heb je die warme kleding wel écht nodig.
Wat een heerlijke plannen zeg! En wat een leuke trui op die foto 🙂 Heerlijk warm en comfortabel
Wat heerlijk dat je wintersportplannen hebt! We wachten nog tot het einde van het seizoen, omdat de vriend waarmee we gaan moet herstellen van een operatie. Maar ik duim voor je dat alles lekker door kan gaan!
Ja, het wordt wel spannend nu, maar ik hoop dat het doorgaat. Sterkte met het herstel!