• Over Avontuur op Reis
  • Nieuwsbrief
  • Samenwerken
  • Contact
  • Nav Social Icons

  • Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
  • Spring naar de eerste sidebar
  • Spring naar de voettekst
  • Home
  • Bestemmingen
    • Azië
      • India
      • Israël
      • Kirgizië
      • Oman
      • Palestina
      • Turkije
      • Verenigde Arabische Emiraten
    • Europa A-H
      • Andorra
      • België
      • Bosnië en Herzegovina
      • Duitsland
      • Engeland
      • Estland
      • Frankrijk
      • Griekenland
    • Europa I-Z
      • Italië
      • Luxemburg
      • Nederland
      • Oostenrijk
      • Roemenië
      • Spanje
      • Tsjechië
      • Zweden
      • Zwitserland
    • Noord-Amerika
      • Arizona
      • Californië
      • Nevada
  • Fietsen
  • Bikepacking
  • Wandelen
  • Outdoor
  • Winter
  • Getest
    • Boeken
    • Fietsen
    • Fietshelmen
    • Fietskleding
    • Outdoorkleding
    • Rugzakken
    • Tenten
    • Wandelschoenen
    • Wandelstokken
    • Overige producten
  • Mobile Menu Widgets

    Zoeken

    Volg me op social media!

Avontuur op reis

Avontuur op reis

Reistips voor avontuurlijke reizigers!

  • Home
  • Bestemmingen
    • Azië
      • India
      • Israël
      • Kirgizië
      • Oman
      • Palestina
      • Turkije
      • Verenigde Arabische Emiraten
    • Europa A-H
      • Andorra
      • België
      • Bosnië en Herzegovina
      • Duitsland
      • Engeland
      • Estland
      • Frankrijk
      • Griekenland
    • Europa I-Z
      • Italië
      • Luxemburg
      • Nederland
      • Oostenrijk
      • Roemenië
      • Spanje
      • Tsjechië
      • Zweden
      • Zwitserland
    • Noord-Amerika
      • Arizona
      • Californië
      • Nevada
  • Fietsen
  • Bikepacking
  • Wandelen
  • Outdoor
  • Winter
  • Getest
    • Boeken
    • Fietsen
    • Fietshelmen
    • Fietskleding
    • Outdoorkleding
    • Rugzakken
    • Tenten
    • Wandelschoenen
    • Wandelstokken
    • Overige producten
Israëelische Muur of Israëlische Westoeverbarrière in Bethlehem, Palestina

De Westbank vanuit Jeruzalem: reizen door Palestina

augustus 14, 2017 door Aniek

De Westbank vanuit Jeruzalem: reizen door Palestina

Checkpoints, bezet gebied en militairen. Een klein inkijkje in het Israël-Palestina conflict. Maar ook de Bijbelse plaatsen van Bethlehem én de plaats waar Jezus gedoopt zou zijn in de Jordaan. Ik bezoek de Westbank vanuit Jeruzalem en ontdek de levendige stad Ramallah en de ruïnes van een van de oudste steden ter wereld, Jericho. Een trip langs de Westelijke Jordaanoever ofwel de Westbank vanuit Jeruzalem zal je niet snel vergeten!

Westelijke Jordaanoever, De Westbank

De Westelijke Jordaanoever vormt samen met de Gazastrook de staat Palestina. Sinds 1967 is het gebied militair bezet door Israël. Het is niet de eerste reisbestemming die in je opkomt. Misschien ook niet de tweede, derde of zelfs de tiende. Mijn trip met Abraham Tours vandaag geeft mij een ​​beter beeld van het conflict tussen Israëli’s en Palestijnen, maar tegelijkertijd ook van het leven in Palestina, en wijst mij op de mooie en historische plekken in Palestina. Alleen al hierom zou je, wanneer je naar Israël reist, ook naar Palestina moeten gaan.

We vertrekken met een kleine groep vanuit Jeruzalem. We zitten in stilte in de bus, nog niet helemaal wetend wat te verwachten. Tot we na een klein half uur stoppen op een willekeurige plek langs de snelweg. De man die instapt stelt zichzelf voor als Don Tamer Halaseh, onze Palestijnse gids. Hij legt ons meteen uit waarom hij op een ogenschijnlijk willekeurige plek opgehaald moest worden. Hij kan Jeruzalem niet binnengaan of de andere kant van de Westelijke Jordaanoever oversteken. Wij kunnen als toeristen met onze paspoorten wel eenvoudig zonder controles de grens oversteken. Hij niet. Omdat hij Palestijns is.

Eerste stop in de Westbank vanuit Jeruzalem: Qasr-el-Yahud, de plaats aan de Palestijnse oever van de Jordaan waar Jezus gedoopt zou zijn door Johannes de Doper.
Eerste stop in de Westbank vanuit Jeruzalem: Qasr-el-Yahud, de plaats aan de Palestijnse oever van de Jordaan waar Jezus gedoopt zou zijn door Johannes de Doper.
Een soldaat bewaakt Qasr-el-Yahud, de plaats aan de Palestijnse oever van de Jordaan
Een soldaat bewaakt Qasr-el-Yahud, de plaats aan de Palestijnse oever van de Jordaan

Jordaan rivier: de plaats waar Jezus gedoopt is

Door de woestijnlandschappen en heuvels rijden we naar Qasr-el-Yahud, aan de Palestijnse oever van de Jordaan. De rivier is hier een smalle stroom, slechts een paar meter breed. De plaats waar Jezus gedoopt zou zijn door Johannes de Doper wordt omgeven door hekken, prikkeldraad en felgele waarschuwingsborden voor bermbommen. Om ons heen staan Israëlische soldaten met hun machinegeweren in de aanslag.

Terwijl Don Tamer Halaseh vertelt over het Bijbelse belang van deze plaats, wordt een aantal mensen gedoopt in het heilige water. Naast de rivier staat een aantal mensen in witte gewaden geduldig in een rij te wachten tot zij aan de beurt zijn. Anderen lopen over de marmeren trap die naar de Jordaan voert, de tranen over hun wangen stromend.

Jericho: de oudste stad ter wereld
Jericho: de oudste stad ter wereld
Elisha Spring Fountain in Jericho, Jericho: de oudste stad ter wereld
Elisha Spring Fountain in Jericho, Jericho: de oudste stad ter wereld

Jericho: de oudste stad ter wereld

Een paar minuten rijden van de rivier de Jordaan en vlakbij de Dode Zee ligt een archeologische site om bij weg te dromen: Jericho. Het wordt beschouwd als een van de oudste steden ter wereld, misschien zelfs wel de alleroudste stad ter wereld.

We verkennen de opgravingen van Tell es-Sultan, de oude stad van Jericho waar archeologen duizenden jaren beschaving hebben blootgelegd. Terwijl we om de zwerfhonden heen lopen die in de zon liggen, vertelt plaatselijke gids Achmed hoe Jericho de eerste plaats zou zijn geweest waar de mens een moderne beschaving begon te bouwen en waar de eerste landbouw ontstond. Het gebied wordt al 11,000 jaar bewoond! Bij opgravingen zijn de afgelopen jaren diep in de grond 23 lagen van oude beschavingen gevonden die door de jaren heen bovenop elkaar zijn gebouwd. Zonder een gids zou je weinig begrijpen van de enorme betekenis van dit gebied.

De stad is ontstaan rondom een bron, de Elisha Spring Fountain. De Bijbelse profeet Elisa zou het zoute water drinkbaar hebben gemaakt. Het is niet het enige verhaal uit het Nieuwe Testament dat gekoppeld is aan Jericho. Volgens Lucas zou Jezus Jericho verschillende malen bezocht hebben. Een van deze keren zou Zacheüs om Jezus beter te kunnen zien in een vijgenboom zijn geklommen. De naar verluid dezelfde oude vijgenboom vind je nog in Jericho. Al kan je dat met een korreltje zout nemen. En hoog boven de oude stad zie je de Berg van Verleiding, of de Berg der Verzoeking.

Ramallah in Palestina: De Westbank vanuit Jeruzalem
Ramallah in Palestina: De Westbank vanuit Jeruzalem
Stars and Bucks Coffee Ramallah in Palestina: De Westbank vanuit Jeruzalem
Stars and Bucks Coffee Ramallah in Palestina: De Westbank vanuit Jeruzalem

Ramallah

Onze volgende stop is Ramallah, de stad die wordt beschouwd als de onofficiële hoofdstad van de Westelijke Jordaanoever. Op weg hier naartoe rijden we via ontelbare haarspeldbochten door de bergen, voorbij bedoeïenen die in deze bergen leven. Wat een contrast met deze levendige, moderne en chaotische stad vol mensen en auto’s.

Samen met gids lopen we over de drukke markt waar je de meest verbazingwekkende groenten, fruit en kruiden kan vinden. De markt van Ramallah is vol kleuren en geuren. Smerig, lawaaiig en vuil. Als in een mierenhoop krioelen mensen rond. Kinderen rennen met karren over de markt, schreeuwend, zodat je net op tijd nog weg kan springen. Je moet de chaos kunnen waarderen en dan is het een heerlijke plek om rond te lopen waar je volgens Don het echte Palestina kan zien.

Waar andere plaatsen in Palestina druk bezocht worden door toeristen, vallen we hier enorm uit de toon. Maar een voordeel van een stad die niet gericht is op toeristen, is dat je er ook niet als één wordt behandeld. Geen verkopers die meteen op je afstormen, zoals op de souk in Jeruzalem. Op de ene plek krijg ik een mandarijn toegestopt. Een verkoper met een sigaret in de mond wenkt me. “Kom, kom. Proef.” Ik krijg een verse amandel in mijn hand geduwd. We laten het café dat de naam ‘Stars and Bucks’ heeft meegekregen voor wat het is. We drinken zoete kruidige Arabische koffie bij een vriend van Don en kopen verse amandelen voor 3 shekel. Iets wat in Jeruzalem het veelvoudige kost.

De markt van Ramallah in Palestina
De markt van Ramallah in Palestina
De markt van Ramallah in Palestina
De markt van Ramallah in Palestina
Tombe van de Palestijnse leider Yasser Arafat
Tombe van de Palestijnse leider Yasser Arafat

De tombe van Yasser Arafat

Een andere plek die we volgens onze gids niet over mogen slaan is de tombe van de Palestijnse leider Yasser Arafat. Volgens de een terrorist, volgens de ander vrijheidsstrijder. Al zal de tombe misschien niet het eerste zijn wat je tijdens je reis naar Palestina wil zien, wil je Palestina begrijpen dan moet je ook deze plek bezoeken.

We laten onze tassen achter bij de soldaten die op wacht staan en lopen naar de tombe, waar twee van hun collega’s staan. Een toeriste maakt een selfie met hen. Buiten de tombe zelf is er op deze plaats weinig te zien.

Knafeh in Bethlehem
Knafeh in Bethlehem

Bijbels Bethlehem

Op weg naar Bethlehem stoppen we bij een patisserie. Heb je ooit ‘Knafeh’ geprobeerd? Het mierzoete maar heerlijke dessert is erg populair om te serveren tijdens feestdagen, maar wij genieten er vandaag ook van met weer een Arabische koffie.

Bethlehem zelf voelt ineens onverwacht toeristisch. Het is waarschijnlijk de best bezochte stad in Palestina. Christenen gaan hier naartoe om de Geboortekerk te zien, gebouwd op de plaats waar Jezus geboren zou zijn. Het gebouw is huis van zowel de Rooms-katholieke Kerk, de Grieks-orthodoxe Kerk als de Armeens-Apostolische Kerk. Tussen twee van de vele diensten door kunnen we de grot bezoeken, de plaats waar Jezus geboren zou zijn. We hebben haast, voordat de volgende dienst begint, maar kunnen snel de plek zien die wordt aangegeven door een zilveren veertienpuntige ster.

Wandelend door Bethlehem kan het contrast met Ramallah niet groter zijn. Schone straten, tegenover de vuile markt. Toeristenshops in plaats van marktstallen. Rijen tourbussen met toeristen die de geboortekerk willen bezoeken. Maar ook een contrast met Jeruzalem, dat echt op steenworp afstand ligt. Hoe westers en rustig het nu ook lijkt, Bethlehem blijft een conflictgebied en om weer in Jeruzalem te komen reis je langs verschillende controlepunten en roadblocks.

Blauwe deuren in de straten van Bethlehem
Blauwe deuren in de straten van Bethlehem

Banksy in Bethlehem: de Israëlische Muur

Maar eerst wandelen we nog even door de oude stad en komen ineens uit bij weer een controversieel deel van Palestina: de Israëlische Muur of Israëlische Westoeverbarrière. Een metershoge betonnen muur, gebouwd door Israël. De muur is bijna helemaal bedekt met Israëlische graffiti, politieke boodschappen en verhalen van kinderen en jongeren die delen hoe zij hun leven in bezet gebied ervaren, altijd omgeven door muren en grenzen.

Ook kunstenaar Banksy liet hier zijn graffiti achter. Je vindt zijn werken door de hele stad. De vredesduif met een kogelwerend vest en de man die een boeket bloemen gooit in plaats van een granaat.

De graffiti van Banksy op de muren trekt veel bekijks, net als het net twee weken geopende The Walled Off Hotel, waar je een op zijn minst gedenkwaardige overnachting kan boeken. Met dit grimmige hotel werpt Banksy zijn licht op het Palestijnse en Israëlische conflict en ieder deel van het hotel heeft wel een politiek geladen betekenis. De lobby hangt vol maatschappijkritische kunst. Alle kamers kijken uit op de muur die Israël van de Palestijnse gebieden scheidt.

Banksy The Walled Off Hotel: Westbank vanuit Jeruzalem
Banksy The Walled Off Hotel: Westbank vanuit Jeruzalem
Street Art van Banksy in Bethlehem, Palestina
Street Art van Banksy in Bethlehem, Palestina

Reizen naar de Westbank vanuit Jeruzalem

Reizen geeft je de mogelijkheid om je blik te verruimen. Om een mening over bestemmingen te vormen zonder deze uit boeken te halen of in het nieuws te zien, maar door het zelf te ervaren en te zien. Toen ik besloot om naar Israël te reizen wilde ik ook graag naar de Westelijke Jordaanoever, de Westbank, reizen. Ik wilde beide kanten van het Israël-Palestina conflict zien, om er iets meer van te begrijpen. Maar ik wilde ook weten hoe het is om in deze regio te wonen.

Maar hoe reis je naar het Palestijnse Gebied? Het is mogelijk om zelfstandig naar de Westbank vanuit Jeruzalem te reizen. In Jeruzalem verbleef ik bij Abraham Hostel, die ook een Best of the West Bank Tour organiseert. Zo kan je met een plaatselijke gids reizen die het gebied kent, de cultuur en geschiedenis van deze regio, en je veel achtergrondinformatie geeft over de plaatsen die je bezoekt. Maar net zo belangrijk, een gids laat je ook zien wat de bezetting voor invloed heeft op het dagelijks leven van de Palestijnen.

Panorama van Bethlehem
Panorama van Bethlehem
Street Art op de Israëlische Muur of Israëlische Westoeverbarrière in Bethlehem
Street Art op de Israëlische Muur of Israëlische Westoeverbarrière in Bethlehem

Ook interessant om te lezen:

  • Hoogtepunten van Israël: de 11 beste redenen om Israël te bezoeken
  • Een wandeling door de prachtige Oude Stad van Jeruzalem
  • Zonsopkomst boven Masada, Ein Gedi en drijven in de Dode Zee
  • UNESCO werelderfgoed in Palestina: de Geboortekerk in Bethlehem
  • Overnachten in Israël bij Abraham Hostels
  • Wat te doen in Tel Aviv!
  • UNESCO in Israël; de witte stad van Tel Aviv
  • Biken over de boulevard: op de fiets door Tel Aviv!
  • Bethlehem, meer dan de geboorteplaats van Jezus Christus (op cornersoftheworld.nl)

Ik nam deel aan deze tour op uitnodiging van Abraham Tours. Ik nam ook deel aan de Masada Sunrise Tour van Abraham Tours. Tijdens deze dag bezoek je drie plaatsen vol natuurlijke schoonheid en geschiedenis: Massada, Ein Gedi en de Dode Zee. Je bewondert de zonsopkomst vanaf het fort van Masada met uitzicht op de bergen en de Dode Zee. Natuurreservaat Ein Gedi is een oase en het is wonderbaarlijk te zien hoe zo’n plaats midden in de woestijn bestaat. Tot slot stond drijven in de Dode Zee al tijden op mijn bucketlist en dit is iets wat je echt moet ervaren. Lees meer in mijn blog.

Categorie: Avontuur op reis, Azië, Palestina, Samenwerking

Over Aniek

Ik houd van ongerepte natuur en avontuurlijke reizen. Je komt mij tegen op de fiets, op bikepacking-avontuur of op huttentocht in de bergen. Avontuur op Reis is mijn reisblog waar je leest over reizen, avontuur, natuur, fietsen en hiken. Ik laat je zien hoe je bestemmingen op een avontuurlijke manier ontdekt. Reis je mee?

Dit vind je misschien ook leuk

Hiken in KirgiziëDe wereld rondreizen om deze te redden
Stari Most in Mostar, Bosnië en HezegovinaSchoonheid en kogelgaten: Oude Brug en historische stad van Mostar in Bosnië en Herzegovina
Naar Kirgizië met Biosphere ExpeditionIn de voetsporen van de sneeuwluipaard: naar Kirgizië met Biosphere Expeditions

Lees Interacties

Reacties

  1. Merin Veronique zegt

    augustus 15, 2017 om 7:53 am

    Wat een prachtige plekken. Het is inderdaad niet de eerste reisbestemming die in je op komt, maar wel een hele bijzondere. Mooie foto’s ook!

    Beantwoorden
  2. Sanne zegt

    augustus 15, 2017 om 7:27 pm

    Bijzonder om ook de ander kant te zien. Fijn dat je het gebied samen met een gids kon bezoeken, ik zou het alleen waarschijnlijk toch iets minder prettig vinden. Met een gids krijg je natuurlijk ook veel meer informatie en dat is in dit geval veel fijner. Door alle achtergrondinformatie kijk je toch heel anders naar de bezochte plekken. Heel bijzonder.

    Beantwoorden
  3. Marcel zegt

    augustus 16, 2017 om 9:48 pm

    Het lijkt me geweldig om ooit een keer Jeruzalem te bezoeken. Mooi dat je beide kanten hebt gezien en mij hebt meegenomen naar dit gebied.

    Beantwoorden
  4. Jenny zegt

    augustus 17, 2017 om 5:31 pm

    Wat een ontzettend interessante tour! Als ik naar Israël zou gaan, zou ik deze tour zeker willen doen. Leuk dat je ook een aantal minder bekende plekjes bezoekt, en ook echt een Palestijnse gids hebt.

    De street art van Bansky ziet er geweldig uit.

    De plek waar Jesus gedoopt is, zag ik vorig jaar vanuit de over kant – vanuit Jordanië. Heb je je zelf opnieuw laten dopen?

    Beantwoorden
  5. Kirsten zegt

    augustus 18, 2017 om 7:57 am

    Wauw.. Erick leest eigenlijk nooit blogs maar deze hebben we samen gelezen. Wat een onwijs interessante tour. Wij hopen later dit naar naar Israël te gaan en dan lijkt deze tour me sowieso heel gaaf.

    Beantwoorden
  6. Judith zegt

    augustus 18, 2017 om 10:25 am

    Dit is inderdaad niet iets wat bij mij op de verlanglijst staat maar wel superinteressant om de plek waarover je zoveel hoort en ziet in nieuws in het echt te zien.

    Beantwoorden
  7. Denise zegt

    augustus 18, 2017 om 11:05 am

    Interessant dat je daar geweest bent. Die doopplek kende ik niet. En Bethlehem ziet er ook erg mooi uit! Ik ben alleen in Jeruzalem en Tel Aviv geweest, maar ik wil zeker nog eens terug.

    Beantwoorden
  8. Sylvie zegt

    augustus 18, 2017 om 12:17 pm

    Wat een indrukwekkende tour! Ik was op zoek naar dingen om te doen in Jeruzalem volgende maand, en ik wil deze toer zeker gaan maken!

    Beantwoorden
  9. Yvonne zegt

    augustus 18, 2017 om 3:18 pm

    Lijkt me heel bijzonder om hier een kijkje te nemen. Ik had dat in 2009 al willen doen, maar toen kende ik Abraham tours nog niet (de laatste tijd zie ik het vaker voorbij komen) en vonden we het te gevaarlijk om dit op eigen gelegenheid te ondernemen. Een volgende keer zou ik zeker ook naar Palestina willen.. die metershoge muur bij Jeruzalem kan ik me trouwens nog wel heel goed herinneren, wat een bizar ding!

    Beantwoorden
  10. Gabriëlle zegt

    augustus 18, 2017 om 4:39 pm

    Wat een gave tour! Het lijkt mij echt mooi maar ook indrukwekkend. De Westbank staat zeker weten op mijn lijstje om eens heen te gaan 😉

    Beantwoorden
  11. Kelly zegt

    augustus 18, 2017 om 7:46 pm

    Wat een bijzondere tour en goed dat je beiden kanten bezocht hebt! Israël staat niet heel hoog op mijn lijstje, maar het lijkt me wel heel erg bijzonder. Mijn oude buren zijn er ook geweest en zij vonden het geweldig. Eerst nog een aantal andere bestemmingen bezoeken en dan komt Israël vanzelf een keer aan de beurt. Je hebt ook erg mooie foto’s gemaakt.

    Beantwoorden
  12. Carolien zegt

    augustus 18, 2017 om 8:15 pm

    Wat bijzonder om daar te zijn. Ik zou er nuj inderdaad niet heen gaan, maar wel bijzonder dat jij het wel gezien hebt!

    Beantwoorden
  13. Elisa zegt

    augustus 18, 2017 om 10:57 pm

    Dit is echt een tour die ik ook zou doen, zo interessant! Israël is sowieso een land wat bij mij steeds hoger op de verlanglijst komt, lijkt me prachtig.

    Beantwoorden
  14. Jessica zegt

    augustus 18, 2017 om 11:54 pm

    Wat grappig dat je ook met Tamer die tour hebt gedaan! Lieve man hè? Ik heb deze tour eerder deze maand gefilmd en het is inderdaad een indrukwekkende dag, zo veel indrukken. Al moet ik zeggen dat het wel wat anders is als je zonder tour richting Palestina gaat (wat overigens heel goed en gemakkelijk te doen is). Mensen denken vaak dat Palestijnen super arm zijn en in sloppenwijken leven, maar ik ben in een paar prachtige huizen geweest en de straten en gebouwen zijn over het algemeen vrij goed onderhouden. Zeer interessant om inderdaad meer over te leren.

    Beantwoorden
  15. Niels zegt

    augustus 19, 2017 om 4:40 pm

    We zijn afgelopen jaar in Israël geweest voor een paar dagen. Dit gebied hebben we toen niet bezocht. Alleen de twee grote steden, Jeruzalem en Tel Aviv. Die hebben beiden grote indruk op ons gemaakt. We hebben, omdat we er maar kort waren, expres er voor gekozen om Palestina niet te bezoeken. Maar we zouden er wel nog een keer naar toe willen gaan. Precies om die reden die jij aangeeft. Om te kijken hoe het er aan de andere kant aan toegaat en hoe de mensen daar leven.

    Beantwoorden
  16. Marcella zegt

    augustus 19, 2017 om 7:28 pm

    Wat een bijzondere reis Aniek! Het zou niet zo snel in me opkomen om dit gebied te bezoeken, maar intrigerend is het zeker. Goed om meer te leren over dit gebied.

    Beantwoorden
  17. Martin zegt

    augustus 19, 2017 om 8:51 pm

    Wat een bijzondere trip. Gaaf ook dat je een echte Banksy hebt gezien! Mooie foto’s heb je gemaakt!

    Beantwoorden
  18. Sanne zegt

    augustus 22, 2017 om 5:21 pm

    Mooi geschreven, het was net of ik er zelf even was!

    Beantwoorden
  19. Eva zegt

    september 14, 2017 om 8:32 am

    Indrukwekkend. Prachtige foto’s. En ik ben zeer benieuwd naar het Banksy hotel.

    Beantwoorden
    • Aniek Rooderkerken zegt

      oktober 3, 2017 om 10:11 am

      Als ik een keer terug ga, dan boek ik een nacht in het Banksy hotel 🙂

      Beantwoorden
  20. Esther zegt

    september 15, 2017 om 8:01 pm

    Wat een bijzondere plek om eens te bezoeken. Het zou niet direct in mij opkomen om hier heen te gaan, maar interessant is het absoluut. Doordat je beide kanten hebt gezien heb je waarschijnlijk ook een goed beeld van de situatie daar. Ik zou het net als jij ook alleen maar doen met een gids.

    Beantwoorden
    • Aniek Rooderkerken zegt

      oktober 3, 2017 om 10:02 am

      Een goed beeld…. volgens mij nog steeds niet. Maar je begrijpt het weer een klein stukje beter.

      Beantwoorden
  21. Anita de Hoop zegt

    oktober 12, 2017 om 7:47 pm

    Wij zijn op zoek naar een goede gids voor de Palestijnse gebieden.
    Hebben jullie gegevens van deze Don?
    En weet je ook of hij Hebron en Nablus “doet”?

    Beantwoorden
    • Aniek Rooderkerken zegt

      oktober 14, 2017 om 2:56 pm

      Hallo Anita, ik neem even via e-mail contact met je op.

      Beantwoorden
  22. Jenny zegt

    december 14, 2017 om 8:19 am

    Ik had me zo erg op deze tour verheugd, maar helaas gaat het feest niet door. Slechte planning: tussen kerst en de dagen na de jaarwisseling zijn minder excursies.

    Beantwoorden
    • Aniek Rooderkerken zegt

      december 14, 2017 om 12:01 pm

      He wat jammer 🙁 Kies je nu voor andere excursies of ga je gewoon de steden verkennen?

      Beantwoorden
  23. Carlijn zegt

    juni 9, 2018 om 1:25 pm

    Deze tour ga ik zeker ook doen! Erg interessant. Was het Banksy hotel de laatste stop van de tour en zou je daar kunnen blijven om te overnachten denk je?

    Beantwoorden
    • Aniek Rooderkerken zegt

      juni 9, 2018 om 9:26 pm

      Ja, het Banksy Hotel was bij ons de laatste stop. De tour is een mooie inleiding op Palestina wanneer je hier langer wil blijven. Ik zou Abraham Tours een mail sturen, want ik denk dat je gewoon daar kan blijven aangezien Bethlehem de laatste stop van de dag is. Het Banksy hotel kan je gewoon via booking.com boeken. Het linkje staat in mijn blog. Maak je ook een rondreis door Israel?

      Beantwoorden

Geef een antwoord Reactie annuleren

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Next Post >

Umbrailpas: wielrennen op de grens van Zwitserland en Italië

Primaire Sidebar

Avontuur op Reis

Avontuur op Reis
Hi!

Ik ben Aniek en welkom op mijn blog! Avontuur op Reis is dé avontuur & outdoor reisblog waar je leest over outdoor reizen, avontuur, natuur, fietsen en hiken. Ik laat je zien hoe je bestemmingen op een avontuurlijke manier kunt ontdekken. Reis je mee?

Zoeken

Recente blogs

  • Bikepackers opgelet! Dit zijn de Must-haves voor bikepacking
  • Fietsen op Sardinië: een ontdekkingstocht door Regionaal Park Porto Conte
  • Waterlinie weekendtocht: op de fiets op zoek naar Utrechts Werelderfgoed!
  • Wandelroute Breeveen op de Utrechtse Heuvelrug
  • Review Revolution Race Cyclone Rescue Pants Dames

Avonturen in je mailbox ontvangen?

Blijf op de hoogte van de mooiste avonturen en ontvang één keer per maand de nieuwsbrief!

Disclaimer & Privacyverklaring
FuturumShop FUTURUM

Volg mijn avonturen op Instagram

@avontuuropreis

FIETSEN OP SARDINIË- je leest er nu alles over op FIETSEN OP SARDINIË- je leest er nu alles over op de website, link in bio! 
Fietsen op Sardinië over woeste kliffen, wandelroutes tussen de pijnbomen en ongelofelijke zonsondergangen. Ik raak betoverd door het Regionaal Park Porto Conte aan de noordwestkust van het Italiaanse eiland Sardinië. En het liefst zou ik nu meteen weer terug gaan 😉
Tijd voor de zoveelste (maar waarschijnlijk nu wel Tijd voor de zoveelste (maar waarschijnlijk nu wel echt laatste) babymoon: een weekendje Düsseldorf. De tips so far: 
🏨Hotel INNside Media Hafen 
🏙Uitzicht over de oude havenwijk Medienhafen vanaf de Rheinturm
💦 Wandelen langs de Rijn en door Medienhafen
🛍 Shoppen in de wijk Bilk, gelegen naast de Medienhafen
🖼 K20 Museum of Schloß Benrath (staat voor morgen op de planning)
🍻Een alcoholvrij biertje op het Stadt Strand
🏊‍♀️ En voor wie wil is er morgen de stadstriatlon 😉
De post van @cycling_connection herinnerde me er a De post van @cycling_connection herinnerde me er aan dat het world bicycle day is. Voor mij is dit een heel ander fietsjaar dan normaal, ik zit namelijk voor 2 op de fiets 😉 Maar hoe mooi is het dat ik ruim 7 maanden zwanger nog kan fietsen? Oké, het gaat wat langzamer en wat minder snel, maar ik fiets. Op mijn @canyon over gravelpaden en mtb-tracks, op de Utrechtse Heuvelrug, op @gozwift en op Sardinië. Ik ging nog op fietsvakantie en maakte bikepacking trips. Dus laat niemand je weerhouden als ze zeggen dat je zwanger niet meer kunt fietsen (ik krijg er nogal wat opmerkingen over de laatste tijd).
Op naar nog een mooi fietsjaar en naar de volgende World Bicycle Day!
Dag 2 van de Waterlinie weekendtocht: op de fiets Dag 2 van de Waterlinie weekendtocht: op de fiets op zoek naar Utrechts Werelderfgoed! 
Na een goed ontbijt bij @faustokoffie vol goede moed op pad, maar vlak na Schoonhoven begon het al te regenen. Tussen de buien door fietste ik via het riviertje de Vlist, naar de vesting Oudewater (deel uit van de Oude Hollandse Waterlinie) en Woerden (hier ontstond ooit castellum Laurium) terug naar Utrecht. Laatste stop van de dag was Castellum Hoge Woerd.
Ondanks de regen was het weer een prachtige tocht, via kleine vestingsteden en over rustige gravelwegen. Ben jij op zoek naar een bikepackingroute die je in 2 of 3 dagen kunt fietsen, waar je onderweg genoeg bezienswaardigheden hebt om te ontdekken… dan is deze route een aanrader! Binnenkort veel meer info in een blog!
Ik vond het weer tijd voor een micro-adventure! En Ik vond het weer tijd voor een micro-adventure! En ditmaal eentje die start en finisht in Utrecht. Hierom fiets ik de Waterlinie weekendtocht: op de fiets ga ik 2 dagen lang op zoek naar Utrechts Werelderfgoed! 
Vandaag was dag 1. Onder het Domplein verkende ik de resten van een Romeins castellum. Daarna fietste ik langs de mooiste forten zoals @fortbijvechten en verdedigingswerken in Utrecht, en volgde ik de Nieuwe Hollandse Waterlinie en de Oude Hollandse Waterlinie. 
Nog een lunch bij @dehoutloodsleerdam en een trekkerstent die klaarstond bij @stadscampingschoonhoven en de eerste dag was in ieder geval geslaagd! 
Bekijk het dagverslag in mijn stories en lees binnenkort de blog over de hele route!

Footer

Disclaimer

Alle rechten voorbehouden. Niets van deze website mag zonder voorafgaande, schriftelijke toestemming van Aniek Rooderkerken en avontuuropreis.com worden overgenomen.

Lees de disclaimer en het cookiestatement.

Volg mij op social media

Samenwerken

Samenwerken met Avontuur op Reis? Kijk op de pagina samenwerken of praat mij bij tijdens een wandeling of fietstocht.

Outdoorbloggers

Avontuuropreis.com is lid van outdoorbloggers.nl, een uniek samenwerkingsverband tussen de beste Nederlandse bloggers op het gebied van outdoor, avontuurlijke reizen en het buitenleven.

outdoorbloggers.nl

Copyright Avontuur op Reis© 2022